PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021511}

Velma

2,2 3 446
ocen
2,2 10 1 3446
Velma
powrót do forum serialu Velma

Śmieszy mnie to jakimi te postacie są tutaj stereotypami. Same oryginalne wersje tych postaci nie były jakimiś wielce skomplikowanymi postaciami ale te tutaj? Rozumiem że to ma być parodia/satyra choć jest bardzo nieudolną, ale to jak postacie są zarysowane jest okropne i cholernie irytujące. Fred jest stereotypowym dupkiem incelem który kreuje się na samca alfa, każdego ocenia po wyglądzie i pod względem tego jak "hot" jest ale w rzeczywistości jest ograniczonym umysłowo rozpuszczonym kretynem który nie potrafi pokroić kawałka steku sztućcami! Daphne jest przytępawą stereotypową lasią którą Velma co chwilę poprawia, jest sprowadzona do elementu ozdoby i idiotki która ma tylko wygląd i nawet zachowuje się jak najbardziej stereotypowa szkolna księżniczka, do tego jest obowiązkowo roznegliżowana. Kudłaty jest stereotypowym murzynem który zachowuje się i nawet brzmi jak jakiś diler w wersji lite a sama Velma to nawiedzona twitteciara, która osądza i obraża każdego, uznając że wszyscy są debilami a ona sama jest ideałem i geniuszem na którego inni nie zasługują, podczas gdy sama traktuje wszystkich z góry i poniża Daphne (a nawet inne kobiety) kilkakrotnie w tych 2 odcinkach, dodając jeszcze że na początku 1 odcinka wręcz nią rzuca o szafkę gdy ta nie ma na sobie żadnych ubrań (na końcu i tak się z nią całując - toksyczny związek very much).

Ogólnie uważam że dałoby się zrobić zabawną inteligentną satyrę z ekipą Scooby'ego dla dorosłych, ale to nią w żadnym stopniu nie jest, postacie ani trochę nie zachowują się jak oryginały i nie mają z nimi nic wspólnego, no może poza Velmą która zawsze była w jakimś stopniu złośliwa, przemądrzała i traktująca innych z góry a choćby w Brygadzie Detektywów wręcz gdy była w związku z Kudłatym była ultra-toksyczna w stosunku do niego, poniżała go, obrażała jego styl i zainteresowania, próbowała go na siłę zmienić plus wybierać między nią a jego psem. Jak wybrał najlepszego przyjaciela to porozpowiadała całej szkole że "Kudłaty woli psy od dziewczyn", dlatego za samą Velmą NIGDY nie przepadałem a z czasem zacząłem ją wręcz nienawidzić, w jej kontekście nawet nie widzę dlatego drastycznej zmiany (poza kolorem skóry), nienawidzę jej tak jak jej nienawidziłem, ale już potraktowanie pozostałej trójki i przedstawienie ich (zwłaszcza Daphne i Freda) w tak krzywdzący, poniżający sposób to żenada żenady i kompromitacja. Poza tym serial jest wypełniony słabymi, nie śmiesznymi dialogami, tekstami i masą stereotypów które są napisane po prostu źle lub kopiując to co inne produkcje zrobiły o wiele lepiej. Sam styl i brutalność wygląda jakby Kaling pomieszała Family Guya z Harley Quinn w bardzo nieudolnym i upośledzonym rezultacie.

Scooby otrzymał prawdziwe zbawienie że został wykluczony z tego grona.

ocenił(a) serial na 6
KennyDeath

Mi się tam podobało choć bez velmy było by lepsze. Napewno jest jedna z lepszych tego typu animacji wydanych w ostatnim czasie. (Farzar, to coś o karynie w chichago) takie 6/10 czekam na dubb. Spoko ze ojca Freda gra orginalny fred i sCooby. Serial ma potencjał by być czymś lepszym ale to trzeba poczekać ale wątpię

ocenił(a) serial na 6
KennyDeath

I szkoda ze zrezygnowali z zjaranej natury kudłatego i ze nie ma tych włosów więcej. Bo mógł mieć np afro kub dużo dredów a tak wyglada baisic

ocenił(a) serial na 6
KennyDeath

I Freda dało się lepiej pokazać jako białego dupka ale mam wrażenie ze jest tam jakieś drugie dno bo imo ten fred nie jest incelem. Ale ojca ma okropnego. Żarty ze jest głupi są dobrym pomysłem ale dało się to zrobić suptelniej

ocenił(a) serial na 1
KennyDeath

Scooby i kudłaty wiecznie najarani szukali jedzenia na mega świni. Z kolei Fred i Daphne pukali się po kątach. W związku z tym osamotniona Velma na którą nikt nie zwracał uwagi postanowiła, że zostanie femi-nasi-lesbi i zmieni kolor skóry, czym zgarnie całą uwagę i dostanie nawet swój spin off.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones