PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112895}

Pogoda na miłość

One Tree Hill
7,9 29 066
ocen
7,9 10 1 29066
Pogoda na miłość
powrót do forum serialu Pogoda na miłość

Cześć Wszystkim! :)

Jestem na filmwebie świeżakiem. Zaglądam tutaj już od kilku lat, ale dopiero dzisiaj postanowiłam się zarejestrować i "ujawnić". Pierwszy post/temat zdecydowałam się zamieścić właśnie na stronie OTH i to nie bez powodu :)
Wiem, że powstalo już naprawde wiele podobnych tematow, dlatego z góry przepraszam za zaśmiecanie :P
Miałam ostatnio trochę wolnego czasu - upragnione ferie po ciężkiej sesji i postanowiłam powrócić do pierwszego sezonu OTH. Ten serial chyba nigdy mi się nie znudzi i choć znam niektóre odcinki, dialogi i końcowe przemyślenia bohaterów na pamięć, to mogę powracać do nich setki razy. Czy to nie jest właśnie siłą tego serialu?
Zaczęłam go oglądać, jak tylko ruszyła emisja 1 sezonu na polsacie, potem przerzuciłam się na ściąganie odcinków i napisów z internetu i tak przez te kilka lat trwała moja przygoda z OTH, aż do ostatniego episodu 9 sezonu. Próbowałam tą dziwną "pustkę" zapełnić jakimś innym serialem, ale żadna z obecnych młodzieżowych produkcji(a takie nadal lubię pomimo, że nie jestem już nastolatką) nie dorównuje OTH nawet w płowie. I to w sumie mnie smuci.
Zaczęłam oglądać plotkarę, ale nie przełknęłam tego ich zblazowanego świata pełnego intryg, zdrad, seksu i w ogóle nie wiadomo jeszcze czego. Wszystkiego było tam momentami za dużo, a bohaterki wręcz mnie śmieszyły. Pomyślałam sobie, co taka 16 - stka zaczyna mieć w głowie po obejrzeniu kilku odcinków GG? I te przemyślenia i "cytaty" narratorki, czy głównych bohaterów, na siłę wzbogacone o jakieś mądrości, choć w samym serialu tych madrości nie widziałam.
Potem postanowiłam zacząć oglądać 90210. Pomyślałam sobie, że skoro starsza wersja była tak dobra(byla niegdys najlepszym mlodziezowym serialem, moje starsze rodzenstwo szalalo na punkcie tej produkcji), to i może na nowsza będzie niczego sobie. O zgrozo! Tam każdy z każdym :O Do tego odpechnęła mnie ta sztuczność ich świata, bohaterów, nie mogłam patrzeć na tą blondynkę, Naomi? Bardziej przypominała stażystkę niż 16/17 letnią uczennicę, do tego jej mimka twarzy i nadęte usta. Annie przesłodzona, równie sztuczna, jedynie podobała mi się gra Erin, ale to nie wystarczylo. Bananowe dzieci. Nie przełknęłam tego.
Później zdecyowałam się na "Pretty Little Liars", ale jakoś nie kręciła mnie fabuła i już w żadnym stopniu ten serial nie przypominał mi OTH, zupełnie inny gatunek.
Tak moje poszukiwania się zkaończyły i stwierdziłam, że jednak to już nie dla mnie. Inny rocznik, trochę inne podejście do życia i świata, a obecne młodzieżowe seriale są przecież skierowane do o wiele młodszych roczników. Bardzo żałuję, że teraz nie powstają już tak dobre i wartościowe produkcje jak OTH. Tez tak uważacie?
W obecnych serialach jest pełno jakichś intryg, głupot, chorych, toksycznych miłości rodem z gniotu Big Love(?!), romansów, zagmatwanych i pokręconych uczuć. Brakuje im takiego ciepła, prawdziwości i naturalności, jaka była w OTH. Przyjaźń, miłość, problemy nastolatków przedstwione były tam w sposób prawdziwy, który do kązdego fana docierał, a nawet niektóre dylematy bohaterów, pomagały nam zrozumieć samych siebie, uczyły czegoś, i niejednokrotnie mogliśmy utożsamić się z którymś z głównych bohaterów. Do tego wspaniała muzyka, cytaty, swietna gra aktorow. Czego chciec wiecej?
Pozdrawiam! :))

ocenił(a) serial na 9
Caroline_J

Zgadzam się z Tobą :) oglądam PLL i nawet lubię ale fakt, całkiem inne. Patrzę na kilka seriali ale OTH to mój numer jeden z tych powodów, które wymieniłaś. Był prawdziwy, ciepły, zabawny i motywujący. GG obejrzałam tylko dwa odcinki i więcej nie mam zamiaru chociaż mnóstwo osób to lubi :/ 90210 nowe też widziałam parę odcinków ale jak dla mnie to wierutna nuda i zero klimatu. Stare 90210 spoko, obejrzałam pierwszy sezon ale OTH bardziej mi się podobało. Oglądam teraz OTH 4 raz :D tzn. nie ciągle, co jakiś czas. Troche podobny klimat ma film "perks of being a wallflower"- byłam nim zachwycona. Polecam Ci go :)

ocenił(a) serial na 10
Caroline_J

Chwała mojemu starszemu rodzeństwu, że wpoili mi trochę inne wartości niż takie, którymi kierują się dziś moi rówieśnicy :D Dzięki nim poznałam "Beverly Hills 90210". Niestety nie miałam okazji oglądać całego ;/ aczkolwiek pamiętam wszystko! Jak kochałam ten serial, jak żałowałam, że nie jestem starsza, i że nie mogłam oglądać go na bieżąco, przeżywać tego wszystkiego. Również skusiłam się na "90210" od razu jak się o nim dowiedziałam :) no bo przecież BH to mój ulubiony serial jest, więc nowe nie może być gorsze xD Jak bardzo się myliłam :) wytrzymałam jakieś 10-15 odcinków i pożegnałam się z serialem na dobre :)
"One tree hill" zaczęłam oglądać jak miałam 14 lat :) 4 lata temu :) od początku pokochałam ten serial, uzależniałam się :D zżyłam z bohaterami, których nie dało się nie lubić, przeżywałam wszystko razem z nimi :) płakałam, śmiałam się :) ważna część tego serialu to oczywiście muzyka :D dla mnie nie ma lepszej ścieżki dźwiękowej od tej w OTH :) długo nie mogłam uwierzyć, że OTH sie skończyło :( że przygoda ostatnich 4 lat mojego życia dobiegła końca :( obiecałam sobie, że kiedys wrócę do tego serialu, bo lepszego dla mnie nie będzie nigdy :)

ocenił(a) serial na 8
Borysoth23

Zgadzam się. Produkcje typu 90210 czy Gossip Girl (chociaż oglądałam obie) są skierowane do zupełnie innej grupy odbiorczej (chyba). Są zbyt 'bajeranckie', drogie auta, ciuszki, gadżety i KAŻDY ma kasy jak lodu, brakuje w nich postaci down to the earth, jak wlasnie z One Tree Hill, a człowiek rzadko kiedy może si.ę zżyć z problemami bohaterów, jest w nich za dużo intryg i zbyt mało realizmu. Poleciłabym jednak The O.C., które jakością dorównuje OTH ;)

ocenił(a) serial na 10
Caroline_J

Zgadzam się z Tobą. Oglądam rożne seriale o wampirach, super Bohaterach, mimo iż nie jestem fanem obyczajówek, ten serial naprawdę chwyta za serce. Choć na 6 sezonie mógł się skończyć, bo 7,8 i 9 to dla mnie trochę parodia, ogladałem tylko ze względu na sentyment do bohaterów i czasem fajne przesłania życiowe. Fajne też jest Życie na fali, ale mimo wszystko to już nie to. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
dawid2385

Racja jest to jeden z najlepszych seriali :-) obok Pamiętników Wampirów Supernatural Revenge Internat i Roswell jak dla mnie te sa najlepsze, wiele oglądam jak np 90210 oglądałam Gossip Girl,Zycie na fali i wiele innych ale OTH jest najlepszy,jednym tchem obejrzałam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones